PROĞRAM AKIŞI

İstanbul kına organizasyon firması olarak davetlilerinizin gelme saatine yakın bir kına kızımız giriş kısmına geçer ve elindeki lokum tepsisi ile lokum ikram ederek misafirlerinizi karşılamaya başlar. Bu sırada DJimiz müziğe başlamıştır.

Davetlilerin salona girişi tamamlandıktan sonra kına çıkışına geçilir.

Kına çıkışımız; gelin odasında gelin ve kına kızlarımız hazır durumda beklerler. Çıkış müziği başladığında gelin hanımı ortalarına alırlar ve gelin hanım boynundaki davula vura vura sahneye doğru ilerler. Müzik bitiminde gelin hanım tahta oturtulur.

Oryantal istenmiş ise gösterisini, dansını yapar. Bitiminde misafirler kızlarımız tarafından oynamaya kaldırılır. İstenmemişsede gelin hanım oturtulmadan misafirlerde piste kaldırılır. Hep beraber oynanır.

Sonrasında uygun bir zamanda kına yakımına geçilir.

Kına yakımı; gelin hanımın 10 adet gönüllü arkadaşı ve kınayı yakmasını istediği bir kişi gelin odasına yönlendirilir. Kaftanlar, taçlar, el mumları dağıtılarak yönlendirilirler. Yine kına yakım müziğini duyduktan sonra gelin yolu yaparlar ve gelin önde kına yakan kişi arkada kendisi olacak şekilde piste çıkar. Sonrasında tahta oturtulur ve arkadaşları eşliğinde etrafında dönmeye başlarlar. KINA YAKILMADAN EL AÇMIYOR adeti yapılır ve kaynana piste davet edilir. Kayın valide tarafından avuca konulan altın sonrasında gelinin kınası yakılır ve Volkanlar yakılır, konfetiler patlatılır.

Hemen ardından gelin hanımın annesi sahneye davet edilerek kısa bir GELİN AĞLATMA adeti gerçekleştirilir ve tekrar oynamaya geçilir.

Gecemizin sonuna doğru gelindiğinde kızlarımız Kına, Çerez, Hediyelik vs ikramlarınızı tüm misafirlerinize tek tek dağıtacaklardır.

İsteğinize göre ekstra hizmetlerimizden istediğiniz varsa da fiyata eklenerek size sunulacaktır.